24 hodin před svatbou

05.04.2018

Už se to blíží. Adrenalin stoupá. Přípravy vrcholí. Za několik hodin vás budou oslovovat mladá paní.

Blíží se velká party! Tzv. SVATBA. Většinou tuto akci organizujeme jednou možná dvakrát no občas se stane, že i třikrát za život, ale není to vůbec lehký úkol.

Úřady, pozvánky, jídlo, pití, místo, fotograf, šaty, boty, vizážistka, kameraman, svědci, výzdoba.... Taky vám to připomnělo ten báječný český film Na samotě u lesa? :-) ( ,,To máte cihly, cement, lopaty, tašky", ... )

No takže rada číslo jedna! Jaký si to uděláte, takový to máte.

Rada číslo dvě - hlavně se z toho nepo*rat.

A teď trochu vážně:-) Je to váš den D a musíte myslet na milion drobností. Pokusím se vám říct pár rad, abych vám to trochu ulehčila, abyste se o svatební den necítily vyčerpaně a unaveně.

Pokud si zarezervujete svatební koordinátorku, určitě vám to ulehčí spoustu věcí, ale vážná rozhodnutí stejně budou na vás.

Super je, když vaše svědkyně plánuje také svoji vlastní svatbu třeba příští sezónu a je nadšenec. Spoustu věcí vám připomene anebo vás inspiruje. (To je z vlastní zkušenosti-Díky Týnko :-) )

Dobře si rozmyslete rozpočet. Položek, které musíte zaplatit, je opravdu hodně. Ovšem pečlivě vybírejte místo, rozmyslete si přejezdy a tím myslím místo obřadu a hostiny. Pokud tyto body dělí několik km, je to organizačně náročnější. Obřad si plánujte nejdříve na 12 hodinu. Dopoledních příprav je stále dost a líčení a vytváření slavnostních účesů dámám zabere několik hodin. Dopřejte si ten luxus ráno v klidu vstát a dát si dobrou snídani.

Důležitých lidí v den svatby je několik. A to - dobrý fotograf, klidná vizážistka a organizačně schopná svědkyně/maminka. Tito lidé za vás v den D vyřeší několik problému a umožní vám tím duševně klidný průběh. Znečištěné šaty, ztracený svatebčan, málo jídla, .... nastat může opravdu cokoliv.

Abych se vrátila k fotografovi. Tato investice je jedna z nejdůležitějších! Na fotky se budete dívat celý život a je to skoro jediná památka, která vám zůstane. Vybírejte proto pečlivě. Dále vizážistka, která vás bude líčit a česat rozhoduje o tom, jak se v ten den budete cítit a jak na těchto fotografiích budete vypadat. Nějakou dobu o vás bude dopoledne pečovat a bude se snažit z vás udělat přenádhernou, přesto přirozenou nevěstu. Užijte si tento čas a neřešte nic okolo.

Den před samotnou svatbou si na odpoledne už nic neplánujte! Zkuste si vše zařídit nejdéle v dopoledních hodinách. Tím myslím dozdobení místa, kde bude probíhat hostina, potvrzení rezervací například kapely, vizážistky, fotografa, cateringu ... Nezapomeňte zaúkolovat i ženicha. Může vyzvednout dort, kytky nebo něco podobného.

V tento den si už jen zkontrolujte, že vše co potřebujete - máte nachystané. Šaty, boty, doklady ... Věnujte čas sama sobě popřípadě poslední chvíle partnerovi. Pokud tedy držíte zvyk oddělených ložnic den před svatbou. Večer si zarelaxujte. Vana, pleťová maska co vás baví a jděte brzo spát! Často se stává, že mi nevěsta ráno řekne, že je strašně unavená a má kruhy pod očima, protože ještě něco musela ... Zaměstnejte svoji rodinu a přátele. Vám to ušetří spoustu času a oni rádi pomohou. Budou s vámi více prožívat celou svatbu a za pár let budete mít více zábavných historek :-) 

Já jsem to takhle udělala a musím říct, že to bylo naprosto báječné.