Havlíkova přírodní apotéka

24.11.2019

A konečně je to tu! Recenze na několik produktů Havlíkovy přírodní apotéky. 

Havlíkova přírodní apotéka je česká značka, která čerpá z tradičních receptur českého lékárníka PhMr. Karla Havlíka.

Produkty vznikají z bylin, které se pěstují v ekozahrách.

FILOZOFIE
PŘÍRODA JE DOKONALÁ, PROTO SE JÍ INSPIRUJEME. 

A dost bylo omáčky :-)

Proč právě tato značka? Je to naprosto jednoduché. Občas ke mě chodí klientky, které používají přírodní kosmetiku a jelikož se snažím prozkoumávat, co nám trh nabízí, řekla jsem si, že je na čase také vyzkoušet vody přírodní kosmetiky :-) Havlíka jsem si vybrala skoro náhodou. Tato kosmetika mi byla asi nejblíže a pro mě nejznámější a proto jsem si objednala 5 produktů na oficiálních stránkách Apotéky. 

Balíček přišel rychle a nádherně zabalen! Krásná růžová stuha, uvnitř nádherné noviny v duchu minulého století a samozřejmě i nějaké vzorečky jiných produktů.

První plusový bod ! 

Dále se mi moc líbí obaly. Jsem spíše minimalista, takže jednoduché tuby, lehký design a něžné barvy. 

Druhý plusový bod !

No a teď k samotným výrobkům. Co jsem si vlastně objednala. 

První produkt je ČESKÝ KRÉM 

Tento krém jsem zvolila, protože je vhodný pod make-up. Používala jsem ho tedy jako denní krém. Obsahuje rakytník, mateří kašičku, meduňku, makový olej, slunečnicový olej a vitamín E.  Je vhodný pro  všechny typy pleti a lze ho použít i jako masku, ale to jsem nezkoušela. Každopádně krém mi velmi vyhovoval ! Po nanesení se krásně vstřebá a  nezanechává mastný film. Pleť je po něm opravdu hezká a pod make-up je vhodný, jak slibovali. 

Další krém, který jsem si zakoupila, je KRASNÁ KURTIZÁNA (ty názvy jsou prostě boží ! :-))

Předpokládám, že tento krém by mi na prodejně asi nedoporučili, protože krém je spíše určen (si myslím) o generaci starším ženám než jsem já, ale já jsem se na to prostě cítila. Cítila jsem, že můj obličej je unavený a potřebuje nakopnout. Holt stres a nedostatek spánku se prostě někde odrazit musí. Tento krém je totiž určený ženám, které chtějí navrátit pokožce čerstvý vzhled a pozvednout kontury a vyhladit jemné vrásky. Lze ho používat na den i noc, ale já jsem ho používala jen na noc. Krém je hutnější, ale krásně se roztírá a dobře se vstřebává. Pleť jsem po něm měla opravdu krásně odpočatou a svěží ! Ovšem ze začátku jsem ho používala hodně a tím jsem si lehce přicpala póry. Takže jsem ho na pár dní vysadila, zvolila lehčí variantu a zase jsem se k němu vrátila a aplikovala jsem ho již v menším množství a vše bylo zase  pořádku. Krém obsahuje opět mateří kašičku, různé oleje a vitamín E.

Třetí produkt je RANNÍ MASKA 

Tato ranní maska je tříminutová a je určena k osvěžení, rozjasnění, uzavření porů, výživě, hydrataci, vyčištění pleti. Maska se může používat každý den a aplikuje se po probuzení. Nechá se účinkovat a poté se smyje vodou. Moc se mi libí, že je to opravdu rychlovka a třeba při čištění zubů můžete nechat masku působit. Jednou se mi stalo, že mě maska trošku proštipovala, ale to se stát může, obzvláště, když přejdete z chemické kosmetiky na přírodní nebo opačně.  Maska opravdu krásně vyčistí a hydratuje. Nemám jí co vytknout. Velmi příjemný produkt. 

Další na řadě je KAPKA ROSY

Kapka rosy je šetrná odličovací voda a je vhodná pro všechny typy pleti, ale já bych řekla, že nebude vyhovovat holčinám s hodně suchou pletí. Voda krásně odličuje, pouze s řasenkou trochu bojuje. Já na oči stejně preferuji dvoufázové odličovače. Přijde mi to šetrnější a rychlejší :-) Ale tato voda je primárně určena k odlíčení obličeje, krku a dekoltu. Také by měla podporovat posílení barierových funkcí pleti. Já osobně jsem vodu nejraději používala ráno na čištění po nočním spánku. Takže za mě úplně v pořádku.

No a posledním produktem je PORCELÁNOVÁ PANENKA. 

Je to enzymatický peeling. To znamená, že vám pomůže se velmi šetrně zbavit odumřelé kůže. Přirovnala bych to k velmi šetrnému chemickému peelingu. Tenhle produkt mě hodně baví ! Pleť je po něm hebká a rozzářená a v žádném případě podrážděná. Nanáší se na čistou pleť. Malé množství se vmasíruje do pleti a nechá působit. Po několika minutách se smyje vlažnou vodou. Skvělá věc. Pokud si chcete udělat radost, tak určitě nešlápněte vedle. 

No a jak bych to celé shrnula? No možná vás překvapím, ale mě Havlík opravdu nadchnul a moc jsem nevěřila, že i přírodní kosmetika může být učinná.