Maturák je tu ! 

27.01.2018

Zhruba od poloviny prosince do dubna se konají maturitní plesy a velká část mých klientek jsou právě maturantky.

Když jsem se připravovala na maturitní ples já, půjčila jsem si tmavě modré dlouhé korzetové šaty, které byly nepravidelně přes pas posázené kamínky. Měřím 176 cm, ale bohužel v oblasti hrudníku to není žádná sláva, takže sehnat šaty byl docela oříšek. Vlasy mi česala kamarádka, která studovala obor kadeřnice. Jelikož jsem ples z velké části organizovala, tak jsem samozřejmě ještě v natáčkách a teplákách chvilku před začátkem běhala po sále. Všechno jsme zvládly a maturitní ples, byl jeden z nejkrásnějších večerů mého života.

Vždy když líčím nebo češu, nějakou maturantku na maturitní ples, tak nostalgicky vzpomínám na ten svůj.

Z toho vyplývá rada číslo jedna - výběr šatů nenechávejte na poslední chvíli, já osobně jsem běhala s kamarádkami asi po pěti salonech.

Soustřeďte se na správnou délku šatů. Pokud budete chtít mít boty s podpatkem, nejlépe si je vezměte sebou, pokud vám je nepůjčí v salonu. Jestli si zvolíte korzetové šaty, dávejte si pozor na správné zašněrování. Vykukující faldíky v podpaží nebo tzv. pr*el na zádech nepůsobí dvakrát nejlépe. Vhodně zvolené spodní prádlo je také velmi důležité. Bezešvé, tělové barvy je asi nejlepší volba. Zvláště pokud zvolíte přiléhavé šaty.

Vybírejte kvalitní látky vysoké gramáže. Společenské sály mívají občas kvalitní osvětlení, takže se může stát, že prožijete váš velký večer v průhledných šatech, pokud to není váš záměr. :-) Ovšem rafinované prostřihy a průsvitné krajky to je na místě.

Nezapomínejte, všeho moc škodí. Pokud si vyberete zdobené šaty, volte k tomu umírněné doplňky. Není to soutěž, kdo vykradl klenotnictví.

No, a abych se dostala k make-upu a účesu. Plesové líčení musí vydržet celou noc. Musí být krásné na fotku, ale i ve večerním světle. Většinou, milé slečny, budete stále někde běhat, nebo skákat, ne-li se třikrát převlékat ze šatů. Kvalitní make-up a dobře zpracovaný účes je velmi důležitý. Já osobně se s klientkami domlouvám na všem. Chci vědět vše. Šaty, boty, doplňky ... Vše spolu musí ladit.

Použité produkty musí být kvalitní a musí vydržet zátěž celého večera. Voděodolné produkty určitě nejsou k zahození. Půlnoční představení je většinou fyzicky náročné a pot neúprosný.

Klidně se domluvte s vizážistkou na zkoušce. Hledejte inspiraci - facebook, instagram, google jsou plné fotek a inspirace není nikdy dost. I když u spousta z nich je použit mocný photoshop, nebo jeden z nekonečné řady příčesů.

Pokud vás vaše vizážistka bude mít za 10 minut hotovou a cena bude nízká, nečekejte od tohoto líčení mnoho.

A na závěr mám pro vás typ, kde můžete najít překrásné kousky. 

Svatební salon TAMARA - https://www.salontamara.cz/

Přeji Vám šťastnou ruku a nádherný plesový večer. 

Vizážistka Kristy