Jak pečovat o svou pleť v zimě

21.01.2018

Taky Vás maminka před odchodem do školky napatlala řádně Indulonou? Já jsem to tak neměla ráda!

Letošní zima se nám konečně hlásí a je nejvyšší čas přesedlat na "zimní krém", ale  a trochu si připomenout jak o svoji pleť vlastně pečovat v těchto "mrazivých" dnech.

Perfektní odlíčení je základ pro zdravou a krásnou pleť. Tuším, že maminka Cindy Crawford každý večer otřela obličej své dcery bílým ručníkem, zda je řádně odlíčená. Pokud nebyla, musela se jít doodlíčit.

Další důležitý bod je hydratace a v zimním období obzvlášť. Proto se používají hutné krémy. Já říkám tučné :) (V letních měsících naopak lehké kremíčky, třeba s gelovou strukturou - ale o tom podrobněji za pár týdnů). Je důležité, aby Vám krém nechal na obličeji lehký film, který nepropustí do pleti nečistoty a pleť jako by uzamkne. Rozhodně pleť nemusí být mastná jako po olejové lázni. Pokud máte mastnou pleť, tyká se Vás to také, jen musíte vybírat krém pro Váš typ pleti.

Koukejte se po výživných denních krémech, které obsahují například UREU, vitamíny nebo kyselinu mléčnou. Rozhodně nezapomínejte na ochranný faktor, protože i v zimě je sluníčko ostré.

Tyto denní krémy je vhodné aplikovat aspoň 20 minut před tím, než jdete ven. Krém se musí nejprve vstřebat, aby plnil svoji funkci. Na noc je vhodné aplikovat noční krém, který má regenerační vlastnosti a pomůže uklidit pleť a dopřeje ji odpočinek.

Dále je samozřejmě důležitý pitný režim. Čisté neperlivé vody není nikdy dost :)

No a na závěr několik typů, které můžete vyzkoušet.

Vivapharm Kozí výživný pleťový krém

Bionecometics Výživný mandlový krém

Lancôme Nutrix regenerační a hydratační krém pro suchou pleť

Ryor Tradiční mandlový krém ultramastný