Jak si vybrat SVATEBNÍ VIZÁŽISTKU

10.05.2019

Svatba se blíží a musíte zařídit spoustu věcí. Fotograf, místo svatby, kameraman, matrika, VIZÁŽISTKA, šaty ….. 

Ale jak si vybrat správnou vizážistku ? 

První věc než začnete hledat vizážistku, je ujasnit si jakou máte představu o vašem make-upu a účesu. Stačí opravdu hrubý nástřel. Jestli chcete být přirozená nebo naopak trochu extravagantní, už jen základní myšlenka vaší představy vám velmi ulehčí výběr. 

Pokud začnete hledat přes internet, najdete ve vašem okolí svatební vizážistku přes sociální sítě, různé svatební portály nebo jednoduše přes internetový vyhledávač. 

Další možnost je kvalitní doporučení od vaší kamarádky či známé. 

Dalším krokem je prohlédnout si portfolio vizážistky. Neprohlížejte si jen album s nevěstami, ale i ostatní alba. Fotomake-up, účesy a další. Napoví vám to o celkové práci vizážistky a uděláte si lepší obrázek o její tvorbě. 

Také doporučuji prohlédnout si jaké má vizážistka vzdělání a praxi. Obecně platí čím delší praxe a více kurzů, workshopů, tím kvalitnější a propracovanější make-up a účes.

Také samozřejmě hrají role sympatie. S vizážistkou strávíte téměř celé svatební dopoledne. V den svatby by měla být vizížistka klidná, vyrovnaná a měla by vědět co dělá a proč to dělá. Na většinu dam dolehne nervozita právě v době příprav a svatební vizážistka vám v této chvíli může být obrovskou oporou. 

Dále vás pravděpodobně bude zajímat cena. 

Cena za Svatební balíček, který se skládá ze Svatebního make-upu, účesu a kompletní zkoušky, se v Čechách pohybuje okolo 2 300Kč - 8 000 Kč. 

Samozřejmě cena je úměrná vzdělání vizážistky, použitému materiálu, praxi atd. 

Nepodceňujte výběr vizážistky. Svatební make-up je velmi těžká disciplína. Tento make-up musí vydržet vše. Přes sto polibků od gratulantů, slavnostní oběd, pláč od samého dojetí a dalších spousta objetí. To samé musí vydržet svatební účes. 

A co je náročnější, tak nevěsta musí vypadat dobře na fotku a kameru. Také je potřeba, aby  make-up  vypadal dobře jak na denním světle, tak i večer při umělém osvětlení.   Což musím říct je téměř nereálný úkol. 

Všechny tyto čtyři aspekty se musí kompromisem a správnou technikou spojit do Svatebního make-pu.  Proto tento make-up nemůže stát 300 Kč. 

Tím chci říct, že cena je pro vás další důležitý aspekt. Pokud bude cena příliš nízká, nečekejte žádné zázraky. Myslete na to, že jediné co Vám ze svatby zbyde, jsou fotografie a video, na kterých chcete být krásná. 

Pokud už jste našla svoji vizážistku, nezapomeňte si včas rezervovat svůj termín. Hlavní svatební sezóna je od června do září a tyto termíny se rezervují i rok a půl předem. I já už mám pár zarezervovaných termínu na rok 2020. 

Přeji vám krásný den a pokud váš čeká den D, užijte si ho !!!

Vizážistka Kristy