Jarní úklid a jak pečovat u svůj make-up

03.04.2018

Tak jak u Vás probíhal jarní úklid?

Vrhly jste se i na svoji kosmetickou taštičku, stoleček nebo komodu? :-)

Nezapomněly jste vyhodit do koše i ty vaše první naprosto úžasné modré stíny?

Bohužel i dekorativní kosmetika má svoji živostnost a jelikož je zdraví vždy na prvním místě, nesmíme zapomínat na pravidelné obnovování svého kitu.

Na každém obalu jednotlivého produktu najdete na zadní straně znak otevřeného kalíšku s číslem (6,12,24...). To znamená, že po prvním otevření je produkt použitelný X měsíců. Jednu z nejkratších dob expirace má ŘASENKA a to je až 6 měsíců. Některé vizážistky radí výměnu řasenky při pravidelném použití i jedenkrát za měsíc. Tento produkt je velmi náchylný k znečištění. Řasenku proto nikdy nepůjčujte. Pudrové produkty jako jsou oční stíny, pudry nebo rozjasňovače mají delší výdrž a to je 3-5 let. Krémové, gelové a jiná tekutější dekorativka vám vydrží přibližně 6-36 měsíců. Tekutý make-up expiruje za 1-2 roky.

Ovšem to vše za předpokladu, že se o svůj soukromý kit staráte. Nevystavujte ho tedy přímému slunci nebo nízkým teplotám. Nesmí se měnit konzistence produktu. Nepůjčujte svoje zkrášlovací náčiní na potkání. Obzvlášť produkty určené na oči. Zánět spojivek není úplně příjemný.

Nezapomínejte také na své štětce. Vyperte je aspoň dvakrát do měsíce v teplé vodě a použít můžete baby šampon na vlasy.

Pokud si nejste jisté a produkt se vám nepozdává, raději jej vyhoďte. Může například změnit barvu, ZAPÁCHAT nebo se mohou oddělovat jednotlivé složky.

I toto je důležité pro zdravou a krásnou pleť.

No a teď si určitě říkáte, jak to dělají vizážisti?! Používáme speciální dezinfekce, které jsou určené na make-up a štětce. Po každé klientce tedy dezinfikuji svoje ruce, štětce a použité produkty. :)

No a to je pro dnešek asi vše.

Příště zase AHOJ :)