Líčení a péče o pleť v době rouškové

17.02.2021

Doba roušková ženám přidělala další starost. Zhoršující se pleť v oblasti dolní čelisti a okolí rtů. Bohužel, doba roušková asi jen tak neodezní. Můžeme se zaměřit, jak své pleti trochu ulehčit a stále vypadat upraveně i s části zakrytým obličejem. 

Nejdřív se zaměříme na samotnou péči o pleť. V současné době je potřeba věnovat ji trochu více pozornosti, než před dobou rouškovou. Věřte, že se vám to vrátí. 

Jak řekla COCO CHANEL: ,,Obličej, který vám nadělila příroda, budete mít ve dvaceti. Je jenom na vás, jak budete vypadat, až vám bude padesát.´´ 

Rouška, která je půl dne na obličeji vytváří super prostředí pro vše, co na obličeji mít nechceme. Pleť nedýchá, zapařuje se a to je ideální prostředí pro množení plísní a infekcí. Obzvlášť ženy, které trpí na akné. O to víc je důležité večer a ráno pleť vyčistit. Nemusíte si ovšem představovat žádné složité procesy. 

K odlíčení můžete použít například odličovací olej nebo pleťové mléko. Hlavně šetrný odličovač, který pleť nepřesušuje a neničí přirozené prostředí pleti. Vyhněte se odličovačům s alkoholem. Různých multifunkčních produktům, jako jsou drogérkové gely 5v1 a micelárním vodám. Ničí přirozené prostředí pleti. Pokud trpíte na akné vyhněte se masážím obličeje a ručníček, který používáte na obličej měňte nejlépe každý den. 

Teď se vrhneme na samotné čištění pleti. Stále se mi dokola osvědčuje, že nejednoduší cesta je kvalitní odličovací mléko a tonikum. Poté co sundáte make-up naneste na vlhkou tvář pleťové mléko a nechte ho působit. Poté opláchněte a aplikujte tonikum. Mléka nevysušují a tonikum navrátí pleti tu správnou rovnováhu. Poté je vhodné aplikovat produkt podle potřeby. Například na stárnoucí pleť nanést liftingové sérum nebo sérum s retinolem. Na aknózní pleť nanést hojivý přípravek, který například obsahuje aloe vera, vitamín E, vitamín C, Propolis. Také je dobré dopřát pleti masku. Zklidňující, hydratační, čistící opět podle potřeby vaší pleti. No a nakonec noční krém. Noční krém by měl být v chladnějším počasí vyživují a více hutný. Pokud máte mastnou a pórovitou pleť, nevyhýbejte se hydratačním produktům. Nejděte si hydratační řadu právě pro mastnou pleť.

Mohu vám doporučit několik značek, které se mi osvědčily právě s péčí o pleť  a odličování. To jsou: GERnetic, Saloos, Institut Esthederm, Clinique a některé vody z řad Havlíkovy přírodní apotéky. 

Teď se vrhneme na to, jak naložit s make-upem. Všimla jsem si, že mnoho žen se přestalo úplně líčit a argument je jednoduchý: Stejně to celý steče, když mám roušku. . . Stejně mi není vidět obličej. . . Ale ženy! To není přece pravda :-)                                                                                      Ličte se i pod roušku, ale máte tu výhodu, že se nemusíte tak důkladně věnovat celé pleti. Je důležité věnovat pozornost očím a obočí a pokud máte vysoké čelo, tak ho hezky opticky snížit.  Jak jsem se již v článku zmiňovala. Pleť potřebuje dýchat. Pod roušku tedy nepoužívejte klasický  make-up, který více kryje, ale například jen lehký BB krém, GG krém od GErnetic nebo lehký make-up, který je obohacený o vitamíny. Cíl je, jen lehce sjednotit pleť a dát ji lehký kryt na kterém ulpí nečistoty, které právě večer odlíčíte. Celou pleť lehce přepudrujte. Je potřeba trošku fixovat i lehký make-up, aby vám ho rouška nesundala. Věnujte pozornost očnímu okolí a kruhům pod očima. To už můžete použít klasický korektor na který jste zvyklí. Rouška totiž poutá pozornost na oční okolí a pokud trpíte na kruhy pod očima, tak se vám jen zvýrazní. Vyřádit se můžete právě na nalíčení očí a obočí. To vše je i pod rouškou vidět. Lehké stíny, linka v řasách a krásně zvýrazněné řasy to přece sluší každé ženě :) V současné době se na obočí klade velký důraz. Naštěstí vládne přirozené obočí a to já kvituji. Lehce tužkou probarvené nebo jemně vykreslené. Také můžete použít řasenku na obočí ve vaší barvě a vyčesat jej.  Pro konturování a rozjasňovač není moc prostoru, ale rozjasňovač můžete aplikovat lehce nad obočí a vnitřních koutků očí. Pokud máte vysoké čelo nezapomeňte jemně probarvit konturovací pudrem linii vlasů. To vše můžete zafixovat Růžovou vodou. Růžová voda ne jen že fixuje make-up, ale i hydratuje, tonizuje a zklidňuje pleť.  

Tak zase příště Kristy :)

PS: Vše co je tu napsáno je z mé hlavy a praxe.