Péče o oční okolí

03.02.2018

Kolem očí je velmi jemná a tenká kůže, proto potřebuje i jemnou péči.

Základ, asi se budu opakovat, je hydratace, správné odlíčení a kvalitní spánek.

Já osobně preferuji dvousložkové, olejové oční odličovače. Ty vyrábí například Nivea, Ziaja, Mixa, Lancome a Dior. Vyhněte se drhnutí oka. Na vatový tamponek naneste odličovač a přiložte na oko. Nechte zapůsobit (počítejte třeba do 10) přípravek a poté jemně setřete. Nemělo by vás pálit oko. Zarudlé oční okolí také naznačuje nesprávnou techniku odlíčení.

Další krok - hydratace. No a i oční krémy mají své další vlastnosti. Proti-vráskové, redukce váčků, redukce kruhů pod očima, projasňující.... Může sloužit i jako podkladová báze pod oční stíny. Další informace, kterou najdete na obalu je věková kategorie, pro kterou je oční krém určen. Konzistence jsou také různé. Klasický krém, gelová struktura nebo sérum. Konzistence, kterou si zvolíte je čistě na vás. Je to o tom, co je vám příjemné.

Pokud trpíte na kruhy pod očima jako já, je to boj na dlouhou trať. V tomto směru je genetická informace neúprosná. Můžete je pouze minimalizovat. Kvalitní spánek a dobrý korektor je jistota. Omlouvám se, ale tady už jsem trochu pesimista. Naštěstí tu je i estetická medicína. :-D no, ale abych se vrátila k tématu.

Krémy, které mohu doporučit.

1) ESTÉE LAUDER

Advanced Night Repair.

Synchronizovaný regenerační komplex II pro okolí očí

Tento krém je naprosto úžasný, rychle se vstřebá, oční okolí je tak jemné jako nejjemnější samet. No prostě pecka. Redukuje jemné vrásky, tmavé kruhy a váčky. Mínus je vyšší cena, ale množství, které potřebujete na jednu aplikaci je opravdu minimální.

2) CLINIQUE

Pep-Start oční krém proti únavě.

Tento krém má kuličku, kterou lze využit pro masáž očního okolí a redukovat tím váčky. Krém je velmi příjemný, dobře se vstřebává a je určen pro unavené oči. Je neparfemovaný a hydratační.

3) CLINIQUE

Balzám pro oční okolí.

Tento krém, má gelovou strukturu, rychle se vstřebá. Je určen proti otokům a tmavým kruhům pod očima. Velmi příjemný.

4) L'Oréal Paris Skin Perfection

Korekční krém na oční okolí

Poslední krém, který vám mohu doporučit s klidným srdcem je Skin Perfection. Obsahuje jemné rozjasňující částice, takže pokud probdíte noc, okamžitě bude vaše oční okolí projasněné. Je velmi příjemný, dobře se vstřebává a cena je nízká.

No a co se týče make-upu. Já osobně na oční okolí make-up nepoužívám. Spíše jen korektor. Dobře zapudrovaný, aby někam necestoval. ALE pozor pokud si oční okolí zapudrujete přespříliš - zbytečně si přidáváte roky. Pleť působí vysušená. Korektor používejte světlejší než je váš make-up.

Tak zase příště. T.